"בקלות כפולה"

תוכנה לניהול עיסקי

תוכנת ה"טלפונליסט"

תכנת הטלפונליסט הנה תוכנה שפותחה למטרת מאגר לקוחות לחברות פרטיות ועסקיות כאחד ומשמשת בנוסף כספר טלפונים ממוחשב.

התכנה שומרת נתוני לקוחות קבועים כגון שם, כתובת ומספר טלפון. בנוסף, מאפשרת התכנה למשתמש להגדיר שדות נוספים כראות עיניו. שדות אלו יכולים להיות שדות כגון תאריך לידה, פרטים אינפורמטיביים שונים ותמונות.

התכנה מאפשרת להוסיף לכל לקוח דף הערות שונות. דף זה הנו מעבד תמלילים זעיר המאפשר גופנים בגדלים וצבעים שונים. ניתן להדפיס דף זהב עבור כל לקוח.

בנוסף, התכנה מאפשרת מעקב אחר פניות של הלקוח. התכנה שומרת את מהות הפניה, תאריך ושעת הפניה, הטיפול הנדרש ותאריך ביצוע הטיפול.

בנוסף, התכנה יכולה לבצע מעקב אחר רכישות וקניות של הלקוח. התכנה שומרת היסטוריה של קניות, סוג מוצרים, תאריך וכמות התנועה. כמו כן יכולה התכנה לעקוב אחר התכתובת עם הלקוח.

התכנית יכולה לעבוד עם מספר בסיסי נתונים כאשר כל בסיס נתונים הנו במבנה שונה. התכנית בנויה לעבודה ברשת מקומית.

תכנית הטלפונליסט באה עם בסיס נתונים להדגמה. יש ללחוץ על כפתור בסיס הנתונים ולבחור את בסיס הנתונים Models שיופיע. ניתן להדפיס מדבקות הדגמה.

תכנת הטלפונליסט יכולה לייצר 2 סוגי פלט.

  • א. מחולל דוחות:

    מחולל הדוחות יכול להדפיס את הנתונים שהוזנו לתכנה. המחולל מאפשר למשתמש לתכנן אילו שדות יופיעו בדו"ח (כולל שדות שהוגדרו ע"י המשתמש). את הדו"ח ניתן להדפיס בחתכים שונים. ניתן לחתוך (להגביל) את הדו"ח על כל שדה שקיים.

  • ב. מחולל מדבקות.

    מאפשר להדפיס את נתוני הלקוח בצורה של מדבקות (מדבקה יכולה להיות גם דף שלם). מחולל המדבקות מאפשר להדפיס את כל השדות שהוגדרו ללקוח. כמו כן מאפשר מחולל המדבקות להדפיס את התמונות שבכרטיס הלקוח, את הטקסט שנכתב במעבד התמלילים. את השדות המספריים יכול המחולל להציג בצורה של ברקוד (התכנה באה עם גופן ברקוד 3 - 9 , ברקודים אחרים דורשים רכישה של גופנים).

תוכנת אינספקטור

החל משנת 2009 חייבות כל התוכנות אשר עובדות בעסקים להיות בעלות יכולת הפקה של קבצים במבנה אחיד. קבצים אלו נדרשים על ידי שלטונות המס למטרת ביקורת הספרים.

תוכנת אינספקטור הנה תוכנה אשר יודעת לקרוא קבצים אלו. התוכנה קוראת את הקובץ במבנה האחיד ומבצעת עליו בדיקות תקינות ובדיקות לוגיות שונות כגון, האם יתרות התנועות זהות ליתרות הכרטיסים, בדיקות איזון, בדיקה של התעודות ועוד בדיקות נוספות.

בנוסף, מאפשרת התוכנה הדפסה של אינדקס החשבונות, כרטסת, קטלוג הפריטים והדפסה של התעודות הקיימות בקובץ. הקלקה כפולה של חשבון באינדקס, מציגה מידית את הכרטיס שלו. הקלקה נוספת על תנועה בכרטיס, מציגה את המסמך שיצר את התנועה (בתנאי שהמסמך קיים בקובץ).

תוכנת אינספקטור מאפשרת העברה של כל הנתונים לתוכנה "בקלות כפולה", כך שניתן בעצם להעביר קבצים במבנה אחיד שנוצרו באמצעות כל תוכנה בצורה קלה לתוכנה "בקלות כפולה", דבר שמאפשר המשך עבודה שוטף גם באם עוברים באמצע השנה.

תוכנת העברת הקבצים מאפשרת גם ביצוע המרה של מספרי האינדקס בקלות מרובה. ניתן לבנות למשל אינדקס חדש על פי מספרי קבוצות המאזן, כך שמספר הקבוצה יוכפל ב 1000 למשל וכל כרטיס בקבוצה מספרו יועלה ב 1

איחוד קבצי מע"מ

החל משנת 2010 חלה חובה על העוסקים לדווח חודשית את דו"ח המע"מ באמצעות יצירת קובץ מע"מ. עוסקים אשר להם מספר חברות העובדות תחת איחוד עוסקים חייבים לאחד את כל קבצי המע"מ לקובץ מאוחד אשר יופיע תחת מספר האיחוד.

גם מייצגים אשר מדווחים דוחות מע"מ של לקוחותיהם באמצעות הכרטיס החכם שלהם, צריכים לאחד את כל קבצי הלקוחות לקובץ אחד.

לרוע המזל, מרבית התוכנות בשוק מפיקות רק קובץ עבור חברה אחת, בנוסף. חברות שעובדות תחת איחוד עוסקים יכולות לעבוד בתוכנות שונות כך שנדרש כלי לאיחוד קבצי המע"מ. בשוק קיימות מספר תוכנות אשר מבצעות זאת וניתן לרכשן תמורת סכום נכבד, התוכנה הזו ניתנת ללא תשלום.

הפעלת התוכנה הנה פשוטה ביותר, יש לציין את מיקום קבצי המע"מ אותם רוצים לאחד ואת המיקום אליו רוצים להפיק את הקובץ המאוחד.

קליטת כרטיסי אשראי

תכנת אשראית מאפשרת קליטה של כרטיסי אשראי דרך המחשב השולחני. התכנה מבטלת את הצורך ברכישת "הקופסאות השחורות" לקליטת כרטיסי האשראי. יתרונה של התכנה על פני "הקופסאות" הנה ביכולתה להפיק דוחות של הכרטיסים שנקלטו וסיכומי השידורים, דבר המאפשר שליטה טובה יותר על ההתאמות בין הלקוח לחברת האשראי.

התכנה משדרת את נתוני העסקאות שבוצעו לש.ב.א וקולטת את נתוני הכרטיסים החסומים. במידת הצורך, מבצעת התכנה שאילתא אוטומטית לקבלת אישור לעסקה.

במידה והנך עובד עם תכנת הנהלת החשבונות או עמדות המכירה. ניתן לשלב את תכנת האשראית כחלק אינטגרלי של התכנה. במקרה כזה, התכנה מעבירה את נתוני כרטיס האשראי ישירות לקבלה.

לצורך עבודה עם התכנה, יש לרכוש קורא כרטיסים מגנטיים המתחבר ללוח המקשים של המחשב. כמו כן יש צורך במודם לשידור העסקאות.

פרטים נוספים אודות תכנה האשראית ניתן לקבל באתר של ש.ב.אזיהוי שיחות נכנסות

התכנה לזיהוי שיחה נכנסת תציג על המסך את שם ומספר המתקשר

על מנת להפעיל את התכנה יש לוודא:

  • א. שלטלפון אליו אנו מחוברים יש שירות שיחה מזוהה של בזק.

  • ב. שהמודם שברשותנו תומך בתכונה של שיחה מזוהה. (התכנה תתריע באם לא).

יש להוריד את התכנה ולשמור אותה בתיקיה כלשהיא, להפעלתה יש להקליק עליה פעמיים. התוכנה שותלת איקון במגירה אשר בסרגל המשימות (ליד ציור הרמקול). ניתן לגשת לאופציות של התכנה על ידי לחיצה על מקש העכבר הימני על סמל התכנה.


תוכנת רדיו ישראלי

תוכנת הרדיו נמצאת בקובץ זיפ ומכילה 2 קבצים.

יש לשמור את שני הקבצים בתיקיה כלשהיא וליצור קיצור דרך לקובץ RADIO.EXE

ניתן להוסיך או להסיר תחנות על ידי עריכת הקבץ המצורף Stations.txt